faraone
BEZPEČNOST

Objednat brožuru o bezpečnosti práce ve výškách.

Vytváření zařízení v souladu s povinnými normami je pro Faraone teprve začátek. Proto veškeré žebříky Faraone byly vytvořeny v souladu s normou EN131 a stvrzené Polytechnickým institutem v Milánu. Všechna přenosná lešení jsou vytvořena v souladu s normou EN1004 a stvrzena ISPESL. Všechny plošiny Faraone jsou vytvořeny v souladu s normou EN280 a stvrzeny osobami oprávněnými udělovat certifikát CE. Certifikát CE nelze použít u žebříků a přenosných lešení. Ty musí být v souladu s Evropskou normou nebo s DL81. Jak již bylo řečeno, Faraone si klade za cíl vytvářet žebříky, přenosná lešení a zvedací plošiny s koši s nejvyšší možnou úrovní bezpečnosti, která přesahuje minimální normativní požadavky, protože bezpečnost a rychlost práce jsou pro Faraone integrální částí mise společnosti.
PATENTY FARAONE PRO BEZPEČNOST PRÁCE SE ŽEBŘÍKY A S PŘENOSNÝMI LEŠENÍMI

PŘÍČLE S ŠÍŘKOU 30 cm.

Aby došlo u žebříku k zajištění maximální stability a komfortu, příčle musí být tak dlouhé, jak je to jen možné, s úhlem sklonu pro pohodlný výstup. Norma vyžaduje, aby měl příčel nejmenší hloubku 8 cm. Faraone nabízí široký sortiment plochých příčlí s šířkou 13 cm, 15 cm a 30 cm, s úhlem 60 a 45 stupňů. Čím více je nakloněný žebřík, tím je jednodušší výstup. Modely žebříků, které jsou takto inovovány v oblasti bezpečnosti jsou smt, mft, smft, mag, spf, sag, sge, domus, sgp, teles tt, cm a také všechny modely speciální řady.
BEZPEČNÁ LOKETNÍ OPĚRKA V TELES TT

Víceúčelové teleskopické žebříky jsou velice pohodlné díky jejich univerzálnímu řešení. Mohou být používané jako opěrné žebříky, oboustranné žebříky nebo jako schůdky, avšak mohou se objevit různá skrytá nebezpečí stability pracovníka, protože je vybavena příčli s šířkou 3 cm a v horní části není nijak zabezpečena. Proto se Faraone neustále snaží a nabízí nejvyšší možné zabezpečení, patentovala si sundávací loketní opěrku s příčlí širokou 15 cm, kterou může operátor umístit v místě, ve kterém pracuje, zajišťuje mu bezpečné uchycení, výjimečnou stabilitu a dobrý komfort pro chodidla.
ZPEVŇOVACÍ SYSTÉM SCHŮDKU S VYUŽITÍ TECHNOLOGIE POUŽÍVANOU V LETECTVÍ
K zaručení dlouhodobé stability žebříku, musí zpevňovací systém zajistit, aby se žebřík nehýbal. Běžně se v oboustranných žebřících pro uchycení plochých příčlí používá nýty. Ovšem toto řešení, i když je často používáno, způsobuje postupné povolování, po nějaké době dochází k ohrožení bezpečnosti. Jiným řešením je svařování hliníkových částí. Ale i toto řešení nevyřeší problém s opotřebením materiálu a žebřík se bude muset vyhodit. Faraone vynalezlo zpevňovací systém z hliníkových hmoždinek, které zabraňují tomu, aby se žebřík hýbal, žebříku to umožňuje dlouhou životnost bez oslabení konstrukce. Toto řešení se běžně používá během montáže částí do letadel. Modely, ve kterých je využit tento inovovaný systém jsou teles tt, lady, domus, nd, ndl, sella.
VYSOCE ELASTICKÉ DÍLY při přetížení se ohýbají, ale nelámou se.
Pro Faraone veškeré konstrukční díly určené pro vlastní bezpečnost musí mít takovou vlastnost, která v případě přetížení způsobí ohnutí, ale nedojde ke zlomení dílu. Operátor nebude zraněn, pokud se díl žebříku ohne. Vystačí vyměnit poškozený díl a žebřík bude jako nový. V případě použití neporézních dílů, které jsou vyrobeny z hliníkových odlitků, mohou se náhle zlomit, vzniká nebezpečí vážného ublížení operátora. Představujeme Vám pro porovnání video ukázku, která demonstruje klouby z odlévaného hliníku, které jsou běžně dostupné na trhu a odlévané ocelové klouby Faraone. Celá škála výrobků Faraone je vybavena touto základní vlastností, která zaručuje bezpečnost.

VYSOCE BEZPEČNÝ STABILIZAČNÍ PODSTAVEC
V usnesení 81 je, že opěrný žebřík musí být dobře upevněn před použitím. Pro firmu Faraone je na prvním místě nejvyšší možná bezpečnost operátora a to je protiskluzový podstavec. Proto jsme patentovali velký a s dvěma komponentami podstavec s vylisovanou hlavní hliníkovou konstrukcí a s tenkou částí měkkého protiskluzového plastu. Tento systém zaručuje bezpečné a dostatečně vyhovující opření, zajišťuje nejlepší možnou stabilitu pro každý typ žebříku. Modely vybaveny touto inovací jsou smt, cm, seria 150, seria 200, mft. Faraone nabízí ve standardu kotvící pásy k ukotvení žebříku, a k upevnění opřeného prodlouženého žebříku, jedná se o další bezpečnostní prvek, který zaručuje vysokou bezpečnost.

UCHYCENÍ PŘÍČLÍ SVORNÍKY S 16 ROZPĚRNÝMI BODY Z KAŽDÉ STRANY
Všechny příčle se svorníky jsou uchyceny s použitím 16-bodového hydraulického rozpěrného systému o velké síle, která tlačí příčle do sloupků v 16 různých místech, což zaručuje dlouhotrvající stabilitu. Faraone používá také příčle se svorníky 30x30 pro sérii 150 a příčle 35 x 35 pro sérii 200, jsou výjimečné ve své kategorii. Příčel 28 x 28 je dostačující pro soulad s normou EN131, avšak Faraone jde ještě dále. Sloupy použité Faraone mají tloušťku od 1,2 do 2,5 mm. Také v tomto případě přesahujeme standardy v normě En131, které jsou 1,2 mm.

HLINÍKOVÉ PŘENOSNÉ LEŠENÍ FARAONE
Faraone propracovala svá přenosná lešení takovým způsobem, aby byly přirozeně bezpečné. Od uzavíratelné základny, která umožňuje rychlí a bezpečný montáž základního modulu. Toto není možné u lešení se základnou vážící 40 kg, hliníková váží jen 12 kg. Hliník je vysoce odolný a lehký. Vždy je těžší montáž železného bočního dílu o váze kolem 16 kg, než lehkého hliníkového dílu o váze 7 kg. Hliníková lešení Faraone obsahují asi o 50% méně dílů než železná lešení. Lešení Faraone šetří čas a peníze, přitom zajišťují ty nejbezpečnější vlastnosti v kategorii. Pracovní povrch je vybaven hliníkovým rámem a lehčím a trvanlivějším fenolovým dřevěným povrchem. Přenosná lešení Faraone jsou jediná lešení stvrzená ISPESL a jsou v souladu s normou EN1004, což znamená, že mohou být použity bez kotvení.

PATENTY FARAONE PRO BEZPEČNOST ZVEDACÍCH PLOŠIN S KOŠEM
CCS, systém pro kontrolu zvedacích řetězů, umožňuje udržet pod neustálou kontrolou zvedací řetězy, tento systém je nezbytně nutný ve zvedacích plošinách s košem. V případě opotřebení nás systém informuje, aby došlo ke kontrole řetězů, díky tomu není nutné pravidelně kontrolovat řetězy.
Istituto Superiore Per la Prevenzione e la Sicurezza sul Lavoro